NM for ungdom og junior vel gjennomført på Urædd.

I helgen har Urædd arrangert NM for ungdom og junior i Porsgrunnhallen. Det deltok totalt 60 brytere i junior herrer, 11 brytere i junior damer, 62 brytere i ungdom herrer og 21 brytere i ungdom damer, og disse representerte totalt 34 forskjellige klubber.

NBF gratulerer samtlige deltagere med god innsats, og en ekstra gratulasjon til årets norgesmestere

Følgende brytere ble norgesmestere:

Ungdom Damer:  
46 kg  Hedda Ophaug Kolbotn
49 kg Anne Svarstad  Snøgg
53 kg Kristine Haugen Snøgg
57 kg Othelie Høie Atlas
61 kg Viktoria Øverby Skedsmo
65 kg Synne Marie Eriksen Snøgg
69 kg Elena Reinholtsen Skedsmo
Junior Damer:  
50 kg Anne Svarstad  Snøgg
57 kg Hedda Kvåle  Skedsmo
59 kg Synne Haagensen Tana
62 kg Othelie Høie Atlas
Ungdom Menn:  
45 kg  Noah Normann Narvik
48 kg Lasse Lundby Sp 09
51 kg Chistoffer Andresen Halden
55 kg Kasper Øverby Skedsmo
60 kg Benjamin Hansen  Fauske
65 kg Marius Dalsbotten Kolbotn
71 kg Gilani Dzortov Vadsø
80 kg Victor Asak OBK
92 kg Islam Sjoldajev Kristiansand
Junior Menn:  
55 kg Snorre Harsem Lund SP 09
60 kg Sondre Svarstad Snøgg
63 kg Samuel Andreassen Gulseth
67 kg Azir Dzortov Vadsø
72 kg Samet Cetin Drammen
77 kg Steinar Bjørndal Kolbotn
82 kg Exauce Mukubu Tønsberg
87 kg Ruben Elias Been Moss
97 kg Marcus Worren Lambertseter

 

 

Uttak til Nordisk mesterskap ungdom og junior

NBF har tatt ut lagene til Nordisk mesterskap for ungdom og junior som går av stabelen i Latvia 3.-5-mai 2019. 

Uttakene finner dere her: http://www.bryting.no/bryting/landslag/innkallinger/

 

NBF gratulerer alle uttatte utøvere og deres klubber.

Arrangøren i Latvia har enda ikke lagt ut invitasjon, slik at reiser og hvilke dager det blir bryting er ikke 100% avklart. Vi kommer til å informere så fort vi har fått denne informasjonen fra arrangør. 

Thor Masters 2019 begynner i dag

I ettermiddag begynner Thor Masters med en stor norsk deltagelse. 

Norge stiller med følgende brytere: Anders Rønningen (Lambertseter), Stig Andre Berge (OBK),  Vegard Jørgensen (Kolbotn), Sebastian Aak (Kolbotn), Per Anders Kure (National), Felix Baldauf (Braatt) og Oskar Marvik (SP 09). 

Stevnet kan følges på stream her fra kl 1700; Thor Masters

Landslaget vil være igjen på en treningssamling etter stevnet og der kommer også Håvard Jørgensen (Kolbotn) og Nikola Milatovic (SP 09) og slutter seg til laget etter å ha deltatt på jr NM hjemme i Norge. 

Trener Fritz Aanes

Dommer Thomas Hammer