Senior NM 2017

Norgesmesterskapet for senior ble gjennomført i Kongstenhallen i Fredrikstad lørdag 4.februar.

Kongepokalene gikk til Samuel Andreassen fra Gulseth Bryteklubb og Grace Bullen fra Atlas Bryteklubb. Spesielt moro var det at Stig André Berge deltok sammen med de fleste av våre landslagsutøvere og at deltakelsen i år var den nest beste i antall siden 2001.

Beste klubb ble Sportsklubben av 1909 som tok 3 gull og 1 sølvmedalje.

 

Du kan se alle resultatene her:

 

59 kg Senior Herrer 10 Deltakere
1. Samuel Andreassen Gulset Bryteklubb
2. Robin Martinsen Torp IF
3. Thomas Rønningen Kolbotn IL
4. Bård Fornebo Urædd Bryteklubb
5. Yasin Hajizadeh Bø Bryteklubb
6. Mansor Tasuev Fredrikstad BK Atlas – Bryting
7. Sayed Muitaba Kazemi Sagene IF
8. Jacob Tangen Urædd Bryteklubb
9. Esteban Davila Trejo Fredrikstad BK Atlas – Bryting
10. Islam Evloev Fredrikstad BK Atlas – Bryting
66 kg Senior Herrer 5 Deltakere
1. Stig-Andre Berge Oslo Bryteklubb
2. Håvard Jørgensen Kolbotn IL
3. Isak Bø Rørnes Fauske Atletklubb
4. Rasul Abdulbaki Kolbotn IL
5. Andreas Ringsrød Tromsø Bryteklubb
71 kg Senior Herrer 9 Deltakere
1. Morten Thoresen Bodø Bryteklubb
2. Islam Tangijev National, Turn og IL
3. Vegard Jørgensen Kolbotn IL
4. Max Tømmerdal Trondheim Bryteklubb
5. Andreas Engen Fredrikstad BK Atlas – Bryting
6. William Arvesen Urædd Bryteklubb
7. Robin Christensen Bø Bryteklubb
8. Ole Brænd Sagene IF
9. Vegard Strøm Halden Atletklubb
75 kg Senior Herrer 7 Deltakere
1. Timann Schwamborn Sp.kl. av 1909
2. Tobias Bekk Johansen Moss Atletklubb
3. Brage Haugmo Ringheim Kolbotn IL
4. Shukrulla Jahia Vadsø Atletklubb
5. Per-Anders Kure National, Turn og IL
6. Hudaifa Cedra Braatt IL – Bryting
7. Boris Pogosov Fredrikstad BK Atlas – Bryting
80 kg Senior Herrer 9 Deltakere
1. Sayed Omid Husseini Sp.kl. av 1909
2. Hans Martin Male Moss Atletklubb
3. Nicolai Toftdahl Fredrikstad BK Atlas – Bryting
4. Karl-Oskar Fredriksson Sp.kl. av 1909
5. Jesper Øiaas Sp.kl. av 1909
6. Morten Sætre Urædd Bryteklubb
7. Isak Ibrahim Sagene IF
8. Kjetil Bjørkmann Ski BK
9. Are Katralen Skedsmo BK
85 kg Senior Herrer 6 Deltakere
1. William Svalestad Tønsberg Kameratene
2. Glenn Waksvik Urædd Bryteklubb
3. Ruben Elias Been Moss Atletklubb
4. John Harald Foss Fjeldbu Kolbotn IL
5. Morten Korsæth Fredrikstad BK Atlas – Bryting
6. Mats Johan Støvind Kolbotn IL
98 kg Senior Herrer 6 Deltakere
1. Felix Baldauf Braatt IL – Bryting
2. Joakim Sandberg Rusvik Kolbotn IL
3. Roy Bakke Andersen Urædd Bryteklubb
4. André Castellan Lørenskog Bryteklubb
5. Sindre Leirbekk Gulset Bryteklubb
6. Sigmund Widerberg Kolbotn IL
130 kg Senior Herrer 3 Deltakere
1. Oskar Marvik Sp.kl. av 1909
2. Nikola Milatovic Sp.kl. av 1909
3. Oddbjørn Hanssen Tromsø Bryteklubb
48 kg Senior Kvinner 2 Deltakere
1. Ramona Eriksen AK54
2. Anne Therese Eriksen AK54
58 kg Senior Kvinner 6 Deltakere
1. Ronja Marlen Burø Bodø Bryteklubb
2. Sofia Aak Kolbotn IL
3. Synne Margrethe Haagensen BK Tana
4. Sofie Hammer Bodø Bryteklubb
5. Maren Oline Aamodt Urædd Bryteklubb
6. Synne Ånestad Stavanger Bryteklubb
63 kg Senior Kvinner 4 Deltakere
1. Grace Jacob Bullen Fredrikstad BK Atlas – Bryting
2. Gunn Rita Boine BK Tana
3. Aniat Lachinova Fauske Atletklubb
4. Kamilla Mathea Mogstad Urædd Bryteklubb
69 kg Senior Kvinner 2 Deltakere
1. Signe Marie Fidje Store BK Tana
2. Tora Hagalid Berntsen Oslo Bryteklubb
75 kg Senior Kvinner 5 Deltakere
1. Hedda Haug Strand Tønsberg Kameratene
2. Charlotte Skauen Torp IF
3. Cathrine Frilseth Lørenskog Bryteklubb
4. Thalie Slåtta Botnen Urædd Bryteklubb
5. Martha Aarstad Stølan Trondheim Bryteklubb


Foto: Tommy Skauen